Sumplementy diety dla kobiet i mężczyzn

niedziela, Grudzień 12, 2010 @ 08:12 PM
Autor: admin

Suplementy diety są nam potrzebne, nawet jeśli dbamy o przywozicie porządną, dobrze zbilansowaną dietę. I rzeczywiście osoby wykazujące dbałość o swoje zdrowie, odporność, czy kondycję coraz częściej sięgają po dobroczynne i odżywcze właściwości suplementów.

I to jest pozytyw w kraju nad Wisłą, gdzie coraz częściej można spotkać „oryginały robione w Chinach” i nie chodzi o dżinsy, buty czy beznadziejne zabawki dla dzieci, tylko o żywność właśnie.

Dobrze, że coraz więcej osób ma świadomość jak bardzo ważne jest dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz że współczesna dieta może nie zaspakajać tych potrzeb w wystarczającym wymiarze, ot choćby dlatego,że jest importowana .

Na to, czy zaspokajamy swoje zapotrzebowanie na odpowiednie składniki wpływa nie tylko zawartość talerza, ale również miejsce zamieszkania i pora roku, a także płeć oraz tryb życia. Naukowcy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie zbadali, ile witamin i minerałów jest w przeciętnych polskich dietach.

Wnioski są następujące,że wszyscy bez wyjątku, niemal w ciemno, możemy suplementować magnez, wapń, cynk, potas, miedź, bo tych pierwiastków dostarczamy zdecydowanie za mało.

Również wszyscy potrzebujemy więcej witaminy C, gdyż w diecie dostarczamy zaledwie 40-60 procent dziennego zapotrzebowania. Przyjmowanie garściami witaminy C wtedy, gdy kaszlemy, kichamy i nos nam rozsadza wraz z zatokami, choć nie zaszkodzi, to nie ma większego sensu.

Badania wykazały natomiast, że osoby, które przyjmują witaminę C profilaktycznie, codziennie, rzadziej chorują i zdecydowanie krócej. Zwiększoną dawkę witaminy C warto wziąć, gdy czeka nas wysiłek na zimnie, np. przed wyprawą na narty.

Dziś jest tak wiele różnych preparatów witaminowo-mineralnych, że można dobrać coś do indywidualnych potrzeb. Bardzo sensowny jest podział specyfików ze względu m.in. na płeć.

Okazuje się,że czego innego potrzebuje facet, a czego innego babka. Kobiety przy tym samym spożyciu, mają wyższy poziom magnezu czy witaminy C we krwi niż mężczyźni. Panowie z kolei są bardziej wrażliwi na niedobór selenu niż panie. W końcu „faceci są z Marsa, a kobiety z Wenus”:)

Stąd moja propozycja     http://pl.oriflame.com/products/product-list.jhtml?prodCat=wellness&brandCat=wemultivitmineral

Skomentuj

Newsletter

Zapisz się w newsletterze, aby otrzymywać powiadomienia e-mail o nowościach w WellnessOdKuchni.pl.

rss