Ma być pięknie pod każdym względem!

czwartek, Grudzień 23, 2010 @ 02:12 PM
Autor: admin

Choinka ubrana, prezenty zapakowane, siaty przytaszczone…zrobiłam sobie listę zakupów, więc liczę na to,że świeże powietrze będę wdychać jedynie w celach rekreacyjnych, a ludzi miętolących się przy kasach zobaczę tylko z daleka.

Powoli przymierzam się do ostatecznego wystroju świątecznego mego M4 i stołu, który ma nie tylko unieść ciężar dwunastu potraw,ale również wprowadzić w odpowiedni nastrój.

Dieta w stylu wellness to nie tylko posiłek, to również oprawa: pięknie nakryty stół, spokojna muzyka w tle…

Posiłki wellness są kulinarnymi misteriami, to oznacza,że są świętością , chwilą relaksu. Niezwykle ważna jest atmosfera przy stole. Ciocię z wujkiem, którzy pokłócili się trzydzieści lat temu o talerz po babci, warto usadzić na odległość większą niż rzut nożem:), ewentualnie otumanić makiem lub kapustą z grzybami.

Tylko w przyjaznym środowisku, przy pięknie nakrytym stole i spokojnej muzyce organizm się wycisza. Jedzenie jest posiłkiem nie tylko dla ciała, ale i ducha.

Gustowna porcelana, zapachowe świece, kolorowe lampiony, wytworne szkło i naczynia, srebrna zastawa, spokojne dźwięki natury, to wszystko może odegrać w kolacji świątecznej ogromną rolę.

Elegancja i luksus nakrycia stołu to podstawa kulinarnego misterium. Także sposób podania potrawy jest ważny. Estetyka w tej kwestii odgrywa istotną rolę.

Dania pięknie przybrane i pachnące pobudzają apetyt i lepiej smakują….zatem błogiego i smacznego!

Skomentuj

Newsletter

Zapisz się w newsletterze, aby otrzymywać powiadomienia e-mail o nowościach w WellnessOdKuchni.pl.

rss